Mutfağınızı Güzelleştirmek İçin 10 Harika Fikir

 Mutfağınızı Güzelleştirmek İçin 10 Harika Fikir

Mutfağınızı Güzelleştirmek İçin 10 Harika Fikir

Her ne kadar temiz ve düzenli olsa da mutfağınız bir süre sonra gözünüze can sıkıcı görünmeye başlayabilir.Oysa birkaç ufak detayla yaşam alanlarınızı düzenleyebilirsiniz.Pratik çözümlerle mutfağınızın baştan aşağı yeni ve eğlenceli görünmesini sağlayabilirsiniz.İşte sizlere birkaç ipucu.

1-Renkli Buzdolabından Korkmayın!

Pek çok kişi vintage buzdolaplarının daha çok bir vitrin malzemesi olduğunu düşünebilir.Ama aslında bu tip buzdolapları mutfağınıza hareket katacaktır.Eğer buzdolabı yanında herhangi bir eşyanız yoksa dolabın kapağındaki renkler ve çizgiler beyaz bir duvarda göz yormaz.Beyaz bir mutfağınız varsa da,canlı renklerde bir buzdolabıyla ortalığı hareketlendirebilirsiniz.

2-Renkli Sandalye Kullanın

Buzdolabı sizin için radikal bir değişim olabilir.O halde,mutfağınızın köşesine bir kahve alanı kurmak için bahaneniz yok.Alanınız müsaitse,oraya yuvarlak,bildik renklerde bir masa koyabilir,çevresindeki sandalyeleri çeşitli renklere boyayabilirsiniz.Renklerin mutfağınızın çehresini nasıl değiştirebileceğine inanamayacaksınız.

 

3-Saklama alanlarınıza Pratik Çözümler

Çöplerden başlayalım.Çöplerinizin geri dönüşüme gidebilecek olanlarını ayırmanız çevreyede katkıda bulunmanızı sağlayacak.Cam şişe,teneke ve kağıtları ayrı bir çöpte biriktirmek için böyle bir sistem kullanabilirsiniz.

 

4-Kağıt Havluluk Alanı

Mutfakta en çok kullanılan eşyalardan biri de kağıt havludur.Eğer tezgah üstünün çok kalabalık olduğunu düşünüyorsanız,duvarda da yeriniz yoksa çekmece alanlarınızdan birini kağıt havluluk alanı olarak kullanabilirsiniz.

5-Bir de Böyle Deneyin!

Bir çekmece önerisi daha ..Bazen çekmece alanlarını hiç kullanmadığımız ıvır zıvırla doldururuz ve esas malzemeleri kenara köşeye atıveririz.Bunun önüne geçmek için patates,soğan veya sarımsak gibi dışarda  durabilecek erzaklarınızı çekmece sisteminde saklamak doğru ve pratik bir çözüm olabilir.

6-Yaz Dostum!

Mutfak trendleri içinde  bu sıralar en çok kullanılan eşyalardan biri de kara tahta!Modern bir mutfağınız olsa bile eksik listenizi kara tahtaya yazmak son derece  sıcak bir atmosfere olanak sağlıyor.Hatta evin en çok kullanılan alanı olarak mutfakta bir çeşit haberleşme zemini yaratabilir,ev ahalisine küçük notlar yazabilirsiniz.

7-Kendin Yap!

Bir mutfağı güzelleştiren yegane şey, aslında sizin kendi ellerinizle yaptığınız,size özel eşyaların olmasıdır.Mesela,eski bir çekmecenizi boyayıp ufak tefek rötuşlar yaparak bir mutfak tezgahına çevirebilirsiniz.Emek verdiğiniz bir eşyanın yarattığı mutluluk hissini hiçbir yeni eşya veremez,bundan emin olun.

 

8-Çok İyi Fikir!

Her gün kullandığımız ve bazen pek de işe yaramadığını düşündüğümüz ofis eşyalarınız var mı?Cevabınız evet ise işte size hoşunuza gidicek bir fikir;dosyalarınızı bir arada tutmak için kullandığınız dosyalıkları dolap içine monte ederek ,içine buzdolabı poşeti,streç film,alüminyum folyo gibi ince uzun kutuları dizebilirsiniz.

9-Raf Sistemiyle Eğlence

Ekstra raf sistemleri pek çok yapı market ve ev mağazalarında bulunabiliyor.Üstelik monte etmesi de çok kolay.Onları düz bir şekilde yapmak yerine ,zikzak şekilde  yapıp boyamayı deneyin.Hazır olarak sevdiğiniz bir renk de alabilirsiniz elbette.

10-Temiz ve Düzenli Alan

Ve bir alan tasarrafu önerisi daha..Mutfağınız için kullandığınız temizlik malzemelerinin bir kısmını asabilirsiniz.Böylece size kalacak diğer alana fırça,sünger ,temizlik bezi gibi diğer malzemelerinizi koyabilirsiniz.

 

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap