Mutlu Bir Evlilik için Yapılması Gerekenler

 Mutlu Bir Evlilik için Yapılması Gerekenler

 

Evli çiftler tarafından mutlu bir evlilik yürütmenin yolları uzun yıllardır merak edilen konuların başında geliyor. Her çift için özel durumlar olsa bile evlilikte dikkat edilmesi gereken hususları maddeler halinde sıralamak mümkün olabiliyor. Bizde sizler
için mutlu evlilik için yapılması gerekenleri araştırdık. İşte detaylar…

 

Evlilik insan hayatındaki en önemli kararlardan birisidir. İki insan arasında özel bir bağ kurulmasına olanak tanır. Çocuklarında dünyaya gelmesiyle birlikte çiftler sadece evli olmakla kalmaz, aynı zamanda da ebeveynlik paylaşımında bulunur. Bu nedenle ‘’mutlu evlilikler’’ hayatınızın kalitesini ve yaşama sevincinizi doğrudan etkiler.

 

İletişim uzmanları tarafından evliliklerin sağlam temeller üzerinde yükselmesi gerektiğinin altı çizilmiştir. Öncelikli olarak çiftlerin birbirlerini birey olarak kabul etmeleri gerekmektedir. Birbirlerinin kişisel özelliklerini değiştirmeye çalışmamaları noktasına özel önem verilmektedir. Zira, insanlar evlilik öncesindeki hayatlarında edindikleri alışkanlık ve huylarını terk etmemek adına direnç göstermektedir. Evlilik hayatında çatışmanın önlenmesi için karşılıklı olarak fedakarlıklar yapılması tavsiye edilirken; karşı tarafı rahatsız eden özelliklerin törbülenmesi için harekete geçilmelidir.

 

Çiftler Birbirlerinin Ebeveynliklerini Sorgulamamalıdır!

 

Çiftlerin en çok tartıştığı konuların başında ise çocuklarına karşı nasıl bir ebeveynlik yaptıklarıdır. Anne ve babanın aile içerisindeki konumları farklılık göstermektedir. Bu nedenle birbirlerinin ebeveynliklerine yönelik tenkit edici tarzda yaklaşmamaları gerekmektedir. Çocukla ilgili alınması gereken önemli kararlarda eşit söz hakkı tanınmalıdır. Çiftlerin sevgi bağlarının yanı sıra güçlü bir saygı mekanizmasını hayatlarına geçirmeleri tavsiye edilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap