OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE ÇILGIN OKULÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI

 OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE ÇILGIN OKULÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI

Neden bir çocuk okulöncesi eğitime gereksinim duyar ki? Bu kadar önemli olan nedir? Pekiyi, çevrenizde bu konuda uzman bir kadro ile çalışmakta olan ve geliştirdikleri özel yollarla çocuklarınızın gelişimini daha ileri seviyelere taşıyacak bir okulöncesi eğitim kurumu var mıdır? İşte tüm bu sorularınızın cevaplarını çocuklarınızda kısa sürede gözlemleyeceğiniz pozitif dönütlerle sizlere vermekteyiz. Öncelikle Ankara’da Ümitköy, incek ve arayışındaki anneler ve babalar sizler daha da dikkatli okuyunuz. Çünkü bahsettiğim bu konu tam da size göre.

Çocukların karakterlerinin şekillendiği ve zihin gelişimlerinin neredeyse yarısının gerçekleştiği dönemin, ilk çocukluk yılları olarak da adlandırılabilen 2-6 yaşa kadar olan dönem olduğu artık yadsınamaz bir gerçektir. Bu dönem bireysel farklılıkların oluşmaya başladığı, zihinsel ve bedensel becerilerin kendini gösterdiği, sosyal ve duygusal yönden gelişim sağlandığı geri dönülemez bir zamandır. Bu dönemde verilecek olan profesyonel ve yaratıcı eğitim etkinlikleri eleştirel ve özgür düşünen, problemlere çözüm arayan ve sormaktan çekinmeyen, hayattan mutluluk duyan çocuklarımız olmasını destekler. Bu noktada İncek, çayyolu  kreşlerimizle, dünya standartlarını yakalamayı hedefleyen ve alanında deneyimli psikolojik danışman, aile danışmanı ve çocuk gelişim uzmanı kadrosuyla siz ve geleceğimiz çocuklarınıza hizmet vermekteyiz.

Kurumumuzun bugüne kadar velilerimiz arasında sürekli tercih ve tavsiye edilmesinde yatan önemli bir diğer etmen ise başarıyla uygulamakta olduğumuz okul öncesi için atölye sistemidir. Uyguladığımız atölye faaliyetlerini sanat atölyesi, bilim ve matematik atölyesi, drama atölyesi, yapı – inşa atölyesi, dikiş atölyesi, mutfak atölyesi, kütüphane atölyesi ve çeşitli sosyal etkinlikler olarak sıralayabilmek mümkündür. Sunduğumuz bu temel atölye faaliyetleri ile çocuklarımızda genel olarak merak ve araştırma duygusunu çıkarmayı hedeflemekle birlikte sanat faaliyetlerinde nesnelerin farkına vararak duygularını çeşitli şekillerle dışa vurabilmelerini; bilim ve matematik atölyesinde sınırsızca düşünmeyi ve soru sormalarını sağlayabilmeyi; drama atölyesinde sosyal becerilerini kuvvetlendirebilmeyi; yapı – inşaa atölyesinde kas ve motor becerilerini ilerletebilmeyi ve ayrıca şekilleri yorumlatabilmeyi; dikiş – hobi atölyesinde çocuklarımızın üretebileceklerinin farkına varabilmelerini; mutfak atölyesinde yaşam becerisi kazanabilmelerini; kütüphanede okuma ve kitap sevgisi edinebilmelerini ve sıklıkla yaptığımız sosyal etkinliklerde de gerçek yaşamdan kesitler de ortaya koyarak rutin hayatta sosyal bir çocuk olabilmelerini hedeflemekteyiz.

Hedeflerimiz aynıysa, bu yolu birlikte yürüyelim. İncek, Çayyolu ve  ve anaokullumuzda sizlerleyiz.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap