Patlıcan Sapı ile Bitkisel Hemoroit Tedavisi

 Patlıcan Sapı ile Bitkisel Hemoroit Tedavisi

Patlıcan Sapının Faydaları  Nelerdir ? Hemoroit Tedavisinde Nasıl Kullanılır ? Türk mutfağının vazgeçilmez sebzeler indendir. Çok çeşitli yemekleri ve herkesin severek yediği yemeklerinin dışında turşusu, hatta reçeli bile yapılmaktadır. Fakat birçok insan yani faydalarını bilmeyenler patlıcanı soyarken sapını çöpe atmaktadır. Patlıcan sapının faydalarını öğrendiğinizde sizde sapları atmayıp şifası için tüketeceksiniz.

Faydaları Nelerdir ?

Özellikle son yıllarda hemoroit (basur) tedavisinde kullanılan ve faydaları ile mucizeler yaratan patlıcan sapı organik tedavi yöntemlerindendir.

Patlıcan Sapı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Patlıcanın saplarını temizleyin yeşil kısmını ayıklayın.

Ayıkladığınız yeşil sapları yaklaşık 10 tane kadar yeşil sapı bir tencereye koyun ve üzerine 10 bardak su ilave edin.

Tencerede harlı ateşte patlıcan saplarını kaynatmaya başlayın.

Kaynamaya başladıktan sonra, kısık ateşte 20-25 dakika kadar daha kaynatın.

Daha sonra ocağın altını kapatın ve tencerenin kapağını hiç açmadan o şekilde soğumasını bekleyin.

Soğuduktan sonra tencerenin kapağını açın ve içerisinden patlıcan saplarını çıkartın.

Patlıcanın tenceredeki suyunu cam bir şişeye doldurun.

Patlıcan suyunu buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Sabahları 1 bardak aç karnına, akşamları da 1 bardak aç karnına günde 2 bardak tüketin.

5 gün boyunca bu kürü uygulamanız yeterli olacaktır.

Ancak dikkat etmeniz gereken tek şey bu kürü uyguladığınız sürece bazı yiyecekleri tüketmemeniz gerekmektedir.

Patlıcan Sapı Kürü Uygularken Tüketilmemesi Gereken Yiyecekler Nelerdir?

  • Turşu
  • Bulgur
  • Biber
  • Çilek
  • Sirke
  • Acı
  • Alkol
  • Domates gibi basur rahatsızlığını tetikleyen yiyecekleri tüketmemek gerekir.

Basur hastalarına soğuk yerlere oturmamaları, yerlere çıplak ayakla basmamaları önerilir. Eğer uzun süredir basur sıkıntısı yaşayıp bunun tedavisini görüyorsanız muhtemelen hemoroid içinde iltihaplanmalar oluşmuş olabilir.

Not: Kür uygulaması bittikten 5 gün sonra bu yiyecekler tüketilmeye başlanabilir.  Yani sadece kür uygulandığı zaman tüketilmemelidir.

Hemoroid tedavisinde kullanılan patlıcan sapı kürü, oldukça şaşırtan etkisi sayesinde son yıllarda kullanılan ve artık hekimler tarafından da önerilen bir yöntemdir. Hemoroid hastalarından gelen olumlu dönüşler, kür uygulamasından sonra yapılan doktor muayeneleri sonucundaki olumlu sonuçlar doğru bir doğal tedavi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Giderek yaygınlaşan ve birçok insanın sorunu haline gelen hemoroid hastalığının ilaç, ameliyat ve lazerle tedavi gibi birçok yöntemi vardır. Fakat yine de doktorlar bile bu tedavi yöntemlerine başvurmadan önce evde doğal bir tedavi olan patlıcan sapı kürünü tavsiye etmektedirler. Şayet hastalığınız çok ileri safhada ise ve patlıcan kürü uygulamanıza rağmen ağrı, sancı, zonklama gibi şikayetleriniz geçmedi ise o zaman bir doktora başvurmalı ve doktorunuzun önereceği tedavi yöntemine başlamalısınız. Bu tedavi ise öncelikle ilaç tedavisi, ilaç tedavisi cevap vermez ise lazer tedavisi ve en son olarak da ameliyat ile tedavi edilmesi uygun görülen bir tedavi zinciridir.

Rahatsızlık ameliyat ile tedavi yöntemine kadar gelmemesi için, daha ilk belirtiler ve şikayetler başlandığında patlıcan sapı kürünün uygulanması önerilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu – Hemeroid İçin Bitkisel Tedavi ( Video )

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap