Pınar Şems Tesettür

 Pınar Şems Tesettür

Tesettürlü olmak, şık olmaktan vazgeçmek ve yenilikleri takip etmeyi ikinci plana atmak anlamına gelmediği gibi, tesettür modasını da zamanında takip etmek anlamına gelir. Pınar şems ürünleri de tesettür modasının zirvesinden yer alan ürünlerdendir. Tesettür giyimde en seçkin tasarımcılardan biri olan Pınar Şems ürünlerini tesetturhome.com sitemizden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Tüm şıklık ve zerafetin başörtünüzde ve türbanınızda olduğu, son moda giyinmenin keyfinin yaşandığı tesettür modası günümüzde iyi giyinmenin bu yönünü de gözler önüne sermektedir. Kaliteli giyinmek hem doğru parçaları kobinlemek, tesettüre girince uzaklaşılacak bir durum değildir.

Yaz aylarında sahillerde, plajlarda tesettür giyimin nasıl olması gerektiği konusu her zaman önemsemiş ve artık haşemo denilen kapalı deniz kıyafetleri ve yarım kapalı mayolar tesettür giyimin bir parçası haline gelmiştir. Tesettürlüler için denizde, sahilde rahatlıkla hareket edebilecekleri vücuda yapışmayan mayolar en kullanışlı seçenekler olmuştur. Her mevsim giyilebilecek tunikler, bu yılda ön plana çıkmış, ince ve yapışmayan kumaşlardan, renk renk seçenekleriyle tesettür giyimin en çok satılan ürünleri olmuştur. Ferace olarak bilinen kıyafetler tuniklerin üzerine giyilen, önden düğmeli ya da fermuarlı, yazın ince kumaşta kışınsa kalın olarak kullanılan mont, kaban gibi giysilerin bir türevi olarak bilinmektedir. İster günlük kullanım için isterse şık davetlere katılırken hanımlar feraceyi en güzel şekilde taşıyabilirler. Kumaş pantolunun zerafeti ile birlikte oldukça güzel bir kombin oluşturmanın doğru hali topuklu ya da günlük düz ayakkabılarla birlikte her ortamda kullanılabilmektedir.

Abiye giyimde de elbette tesettür için bolca çeşit bulunmakta, dantel, güpür, işleme gibi birçok farklı seçenekle özel davetlerin gözdesi olmaktadır. Tüm bu kıyafetlerle birlikte elbette başörtü seçimi çok önemlidir. Tesettür giyimin en önemli şıklık göstergesi her kumaştan ve ve her renkten eşarplardır. Eşarp seçimi, kıyafetle birlikte uyum içinde olmalı ve ten rengine göre kullanılmalıdır. Esmer tene en güzel uyacak başörtü renkleri canlı ve açık renklerdir. Açık ten rengine sahip olan türbanlı hanımlarsa, yine canlı ve teni soluk göstermeyecek renklerden seçilmelidir. Abiye kıyafetin üzerine yine fazla abartılı ve ışıltılı seçimler yapmak yanlış olur. Daha sadece hafif ışıltılı tercihler yapmak, göz yorucu olmaması açısından doğru parçalardır. Sade bir tunik ve düz renk bir kumaş pantolunun üzerine daha gösterişli başörtüler de kullanılabilmektedir.

Özellikle sosyal medyada kadınlar tesettür giyim için pek çok seçenek ve kombin fikri bulunabilmekte ve yepyeni tarzları görebilmektedir.

https://www.tesetturhome.com/pinar-sems

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap