Prozac 20 Mg Nedir ? Yan Etkileri Var mı?

 Prozac 20 Mg Nedir ? Yan Etkileri Var mı?

Prozac Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Nasıl Bırakılır? 

Fluoksetin maddesine sahip olan Prozac, bir tür antidepresandır. Ruhsal hastalıkların tedavisinde kullanılan söz konusu ilaç özellikle de psikiyatride sıkça başvurulan önemli seçeneklerden biri olarak görülebilir. Yan etkisi düşük, sorunu çözme yönünden etkisi güçlü olan Prozac kansere neden olan herhangi bir madde de taşımaz. Kullananlar ve Yorumları ‘nı sitemizde bulabilir. dilerseniz sizde yorum yapabilirsiniz.

Prozac Nedir ? Ne işe Yarar ? 

Prozac kullanan kişilerin akıllarından intihar düşüncelerini atması ve bu tarz girişimleri düşünmemesi sağlanır. Yani ilaç ruhsal anlamda dengesizlikler yaşayıp da intihara meyilli olan kişilere rahatlıkla önerilebilir. Ancak burada yaş da önemlidir. Çünkü yapılan testler göstermiştir ki 25 yaş altındaki ruhsal sıkıntıları olan kişilerin Prozac kullanımları sonrasında intihara meyledebilmişlerdir. Yani ürün her ne kadar faydalı ve bir o kadar da etkili olsa da kullanım öncesinde uzman doktorların örüşünün alınması çok önemlidir.

Yine ilaç kullanımı ile beraber davranış bozuklukları görülür, çevreye düşmanca yaklaşım sağlanır ve uykusuzluk ya da kavgacı tutum gibi özellikler gözlemlenirse muhakkak doktora danışılmalıdır. Hele ki antidepresan ilaç kullanımına ilk kez başlanan süreçlerde ve kullanım sağlanan ilk günlerde bu tarz durumların ortaya çıkması mümkün iken mutlaka doktor ile bu durumlar paylaşılmalıdır.

Prozac Nasıl Kullanılır?

İlacı kullanırken ölçüme gerek duyuyor ve ölçerek ilaçtan istifade ediyorsanız mutlaka özel bir ölçüm cihazı ya da kutunun içindeki orijinal cihazdan faydalanın.

Tedavi sırasında ilaçtan yararlanırken doz miktarı size ve sorunlarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Yani her hasta bu ilaçtan aynı dozda almak zorunda değildir. Bu durum tehlikeler bile yaratabilir. İşte bu nedenle de bünyenize ve diğer özelliklerinize göre doktorunuzun önereceği doz kadar kullanımda bulunmanız gerekir.

Her ne kadar ilaç size iyi hissettirse de, ilacın kullanım süreci bitmeden yarıda kesilmemesi gerekir. Tıpkı bir antibiyotik gibi alınması gereken tüm miktar alınana kadar kullanım sürmelidir.

Prozac Nelere Dikkat Edilir? Yan Etkileri Var mı ?

Bu ürün bir antidepresan ilaçtır. Bundan kaynaklı olarak da çeşitli nöbet geçirmeler, mide ve on iki parmak bağırsağı hastalıkları ile iştahsızlık ve diyabet gibi durumlara dair gözlemler yapılmışsa doktora danışmak şarttır. Aynı zamanda uykusuzluk, intihar düşünceleri vb. de burada önem kazanır ve mutlaka uzman doktor kontrolünde ilaç verilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap