Pütür Pütür Bir Görünümden Kaçınmak İçin Kapatıcı Nasıl Kullanılmalı?

 Pütür Pütür Bir Görünümden Kaçınmak İçin Kapatıcı Nasıl Kullanılmalı?

Cildinizdeki kusurları kapatmak için adeta imdadımıza yetişen kapatıcıları twitter Bursa escort doğru şekilde kullanmanız çok büyük bir önem taşıyor. Kapatıcı kullanımına dikkat etmezseniz cildinizde pütür pütür bir görünüm ortaya çıkabilir. Bir anlamda kaş yaparken göz çıkarmak deyimini  hayata geçirmiş olursunuz. Mükemmel bir makyajın ilk adımı kapatıcılardır. Eğer bu ilk adımı doğru şekilde uygularsanız makyajınızın da kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Göz Altı Halkalarını Kapatın!

Elbette kapatıcılar en çok göz altlarında oluşan karartılar ve halkalar için kullanılıyor. Gözaltının daha pürüzsüz ve güzel bir görünüm kazanması için  kapatıcıları gözaltına ters üçgen şeklinde sürün. Ardından bir makyaj süngeri kullanarak cildinize getirin. Çok hafif darbelerle cilde uygulamanız durumunda mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz. Göz altı kapatıcısını sürmek için fondöten süngerini kullanmayın. Daha farklı bir sünger kullanmaya özen gösterin.

  • Akne Ve Siyah Noktaları Kapatın!

Sırada cildinizdeki lekeleri ve siyah noktaları kapatmaya geldi. Bu işlem için çok az miktarda kapatıcı kullanmanız gerektiğini şimdiden belirtelim. Eğer fazla oranda kullanırsanız bölgelerde bir katman görünümü ortaya çıkabilir. Nedeni ise akne ve siyah noktanın olduğu cilt bölgelerinin zaten yağlı olmasıdır. Zaman içerisinde bu yağ kusabilir ve böylelikle kapatıcının bir katman görünümü alması ortaya çıkabilir. Dolayısıyla çok az miktarda kapatıcı kullanmaya özen göstermelisiniz.

  • Dudak Kenarlarını Unutmayın!

Alt ve üst dudağın birleştiği kenar hatlarda da  kahverengi lekelenmeler olabiliyor. Bu lekelenmeleri kapatmak için de kapatıcıları kullanabilirsiniz. Dudak kenarlarına  düz bir çizgi halinde kapatıcı sürün.  Sonrasında yine sünger yardımı ile bu kapatıcıyı cildinize yedirin. Sonrasında üzerine fondöten uygulaması yaptığınızda ortaya mükemmel bir görünüm çıkacaktır.

  • Kaliteli Kapatıcıları Seçin!

Kusursuz bir görünüm istiyorsanız kapatıcıyı nasıl kullandığınız kadar hangi ürünü  tercih ettiğinize de özen göstermelisiniz. Olabildiğince bitkisel içeriklerle hazırlanmış olan kapatıcı çeşitlerini tercih etmenizde fayda var. Bu durumda önerimiz Yves Rocher  kapatıcı çeşitleri olacak. Mükemmel bir kapatma özelliği sunan bu ürünler profesyonel makyaj sanatçılarının da tercihi haline geldi. Markanın internet sitesi üzerinden kapatıcı çeşitlerini inceleyebilir ve hatta sipariş de verebilirsiniz. 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap