ROACCUTANE 20 mg Nedir ? Ne işe Yarar ?

 ROACCUTANE 20 mg Nedir ? Ne işe Yarar ?

ROACCUTANE 20 mg  Kullananlar ve Yorumları ? Ne işe Yarar ? Yan Etkileri Nelerdir ? Ne Zaman Etkisini Gösterir ?

Akne tedavilerinde sıklıkla kullanılan Roaccutane, önemli bir ilaçtır. Sivilcelerden ziyade daha büyük sıkıntılara sebep olan akneler için çok etkili ve son derece de kullanışlı bir ürün olarak Roaccutane önerilirken, farklı dozlara sahip olan çeşitleri ile de dikkat çekici kullanımlar sağlanır. Bu dozlar kişinin bünye durumu, fiziki yapısı ve aknenin büyüklüğüne bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Elbette ki kararı doktor verecek ve doktor tavsiyesine göre kullanım gerçekleştirilecektir. Roaccutane 20 mg is en sık kullanılan ve en sık tavsiye edilen dozu simgeler.

Roaccutane Formülü

Yumuşak bir jelatin kapsül içinde, 20 mg ölçüde bulunan ilaç bu şekilde alınabilir.

Roaccutane Nedir ? Ne İşe Yarar ?

En güçlü ve en zor akne tedavileri için bu ilaç önerilir. Özellikle de şiddetli akne fomrları ile farklı tedavilere yanıt vermeyen aknelerin yok edilmesinde Roacutane öne çıkar. 20 mg formu doktorlar tarafından sıkça önerilir.

Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanları, gebelik döneminde akne tedavisi görmek isteyenler, kan lipid düzeylerinde çok aşırı artışlar görülenler ve ilaç içeriğinde bulunan bazı maddelere karşı aşırı hassasiyet hissedebilecek bünyeler için ilaç kullanımı öncesinde doktora danışmak şarttır. Beklenmeyen sorunlar ve yan etkiler bu kişilerde görülebilir.

Uyarılar ve Önlemler

Bu ilaçtan fayda sağlayarak tedavi gören kişilerin tedavi sonrası 1 aylık dönem içinde gebe kalma potansiyeli taşıyan kadınlara kan vermemeleri çok önemlidir.

Yan Etkileri

İlacın yan etkileri doğrudan dozla ilgilidir. Alınan doz önerilenden yüksek olmamalı, kontrolsüz ve aşırı doz alınması ile bulantı ya da kusma şikayetleri görülebilmektedir.

Farklı İlaçlar ile Etkileşimler

A vitamini ilaçları ile bu ilacın beraber alınmaması gerekir. Bununla beraber tetrasiklinler ile destekleyici tedavidend e kaçınmak şarttır. Yine benzer olarak mikro dozdaki progestron prepatları ya da küçük dozdaki ilaçlar da kullanılmamalıdır.

Şimdi siz de akne tedavileriniz için bu ilaçtan yarar sağlayabilir ve en iyi sonuçları da bu şekilde alabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konular arasında ise doktor kontrolünün aksatılmaması ve doktor tavsiyesi olmadan ilaç alınıp kullanılmamasıdır. Bu şekilde daha sağlıklı bir tedavi yönteminden bahsedilebilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap