SAÇ EKİMİ İSTANBUL’DA YENİDEN GÜR VE YENİDEN PARLAK SAÇLARA SAHİP OLUN

 SAÇ EKİMİ İSTANBUL’DA YENİDEN GÜR VE YENİDEN PARLAK SAÇLARA SAHİP OLUN

 

Saç ekimi, saçı dökülen ve az saçı olan herkesin son zamanlarda yaptırdığı bir operasyondur. Her yıl binlerce kişi saç ekimi operasyonunu tercih ediyor ve yaptırıyor. Dünyada da yapılan bir operasyon olan saç ekimi, bizim ülkemizde de sıklıkla yapılmaktadır. Saç kaybı yaşayan pek çok kişi vardır. Bu konuda uzmanlar, saç ekimi operasyonunun deneyimli doktorlar tarafından yapılmasını sıkça vurguluyorlar. Böylesine önemli bir konuda adım atacak olanlar, uzmanlara kulak vermeli ve deneyimli bir doktora gidip saç ekimi operasyonu yaptırmalıdır.

Saç ekiminde dikkat edilecek noktalar

Saç ekiminde dikkat edilecek en önemli faktör, işinde tecrübeli, uzman bir doktora gidilmesi gerektiğidir. Az önce de belirttiğimiz gibi, uzmanlar bu konuya sıkça vurgu yapmakta. Uzman olmayan, deneyimsiz birine gitmek yapılacak en büyük hatadır. Saçların bir planlama ile düzgünce ekilmesi gerekir. Böylesine tecrübe gerektiren bir işin uzman doktorlar tarafından daha iyi yapılacağı çok açıktır. Aksi durumda, kötü bir saç görünümü ortaya çıkabilir. Saç ekimi işleminde hata olmamalıdır, saç kökleri düzgün bir şekilde planlanarak kişiye yerleştirilmelidir. Bu işlem hatasız olmalıdır. Ayrıca saç köklerine zarar vermeden bu işlem yapılmalıdır. Yapılan hatanın telafisi yoktur. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek isterseniz sitesini ziyaret edebilirsiniz. Saç ekimi uzmanları ile görüşmek, onlardan bilgi almak ve randevu için de bu siteye bir göz atabilirsiniz.

Saçlar neden dökülür?

Kalıtsal sebeplerden dolayı saçlar dökülebilir. Yaptığımız hatalı diyetler sonrasında saç dökülmesi yaşayabiliriz. Aşırı kilo kaybı yaşadıktan sonra saçlarımız dökülmeye başlayabilir. Ağır stres altında olduğumuz zamanlarda hem hastalıkları tetikleyebiliriz hem de saç kaybı yaşayabiliriz. Aldığımız bazı ilaçların yan etkisi olarak saç dökülmesi olabilir. Mantar hastalıkları nedeniyle saçlarımız dökülebilir. Nörolojik faktörlerden dolayı saçlarda dökülme olabilir hatta bu durum kelliğe kadar bile gidebilir. Yaptığımız diyetlerde bazen yeteri kadar demir almadığımızda, demir eksikliği oluşur bu durumda saç dökülmesine sebebiyet verir. Saç kökünde oluşan kalıcı bir hasar sonrası kellik durumu yaşanabilir. Doğum sonrasında saç dökülmesi yaşanabilir. Menopoz döneminin başlamasıyla saçlarda dökülme başlayabilir. Ağır bir şekilde gerçekleşen enfeksiyon hastalıkları ve ağır cerrahi işlemler sonrasında saç dökülmesi yaşanabilir. A vitaminini, ihtiyacımızdan fazlasını aldığımız durumda saçlarda dökülme başlayabiliyor. Saç ekimi uzmanları ile bu operasyonu yaptırmak isteyenler kliniğimizde bu işlemi yaptırabilirler.

Saç ekimi işlemi nasıl yapılır?

Saç ekimi, vücudun güçlü ve dirençli bölgelerindeki saç köklerinin alınıp saç dökülmesinin olduğu yere taşınmasıdır. Başın arka kısmındaki ense bölgesine yakın yerlerdeki saç kökleri; bacaklar, kollar ve göğüs bölgesindeki saç kökleri; genital bölgedeki saç kökleri kelliğe karşı dirençli ve güçlü bölgelerdir. Bu kelliğe karşı dirençli bölgelerden saç kökünü alıp, saç ekimi yapılacak yere taşırız. Bu işlemi uzman bir doktorun yapması gerekir. Bu konuda uzman doktorların olduğu Saç Ekimi İstanbul kliniğine gidebilir, ordaki uzman doktorlardan bilgi alabilirsiniz. İsterseniz yukarıda verilen site linkine tıklayıp, uzman doktorlardan bir randevu da alabilirsiniz.

Saç ekiminin yan etkileri

Saç ekimi operasyonunda karşılaşılan bazı yan etkiler olabiliyor. Bunlardan ilki, saç ekimi yapılan bölgede oluşan kanamadır. Bu durum, önceden gerekli önlemler almayı gerektirir. Diğer yan etki ise, enfeksiyon oluşma durumudur. Böyle bir durumda saç ekimi yaptıran kişiye gereken ilaçlar verilmelidir. Saç ekimi yapılan bölgede his kaybının yaşanması yaşanabilecek bir diğer yan etkidir. Kötü yara dokularının oluştuğu durumlar da olabilir. Eğer uzman bir doktora saç ekimi operasyonu için giderseniz, daha iyi olacaktır. Böylece bir yan etki görüldüğünde gerekli tedbirleri uzman doktor alabilecek, gerekli müdahaleyi yapabilecektir. Saç Ekimi İstanbul Nişantaşı kliniğimizde uzman doktorlarımızla beraber size yeni saçlar kazandıracak ve sizi yeni bir hayata yeni saçlarla hazırlayacak, deneyimli saç ekimi doktorlarımızla size hizmet vermekten büyük mutluluk duyarız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap