Saç Kırıkları Evde Nasıl Giderilir ? Pratik Çözüm

 Saç Kırıkları Evde Nasıl Giderilir ? Pratik Çözüm

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir ? Saç Kırıkları Nasıl Onarılır?  Kırık Saç Uçları Nasıl Düzelir ? Evde Çözüm Yolları !

 

Saçlarımız fiziğimizi, makyajımızı, kıyafetimizi tamamladığından çok büyük önemi vardır. Ne kadar düzgün vücudunuz olsa da, ne kadar şık giyinseniz de ve ne kadar kaliteli makyaj yapsanız da saçlarınızın bakımsız olması tüm güzelliğinizi zedeleyecektir.

Nelere Dikkat Etmeli ?

 

 • Yüz tipinize uygun saç modelinizi seçmeli,
 • Saçınızın cinsine göre saç şampuanı ve saç kremi kullanmalı,
 • Kendinize özel tarak ve saç fırçası kullanmalı,
 • Ayrıca saç cinsinize göre özel kürler uygulayarak saçınızı sürekli bakımlı ve sağlıklı tutmalısınız.

  

Saçlar Neden Kırılır?

Saç kırıklığı saçları çok cansız ve bakımsız gösterdiğinden hiç istenmeyen bir durumdur ve özellikle uzun saçlarda daha sık rastlanmaktadır.

 • Hırpalayarak taramak ve fırçalamak saçları zedeler ve kırar.
 • Saçların nemsiz kalması saç uçlarındaki esnekliği yitirir ve en ufak darbede kırılır.
 • Yağlı saçlar kırılmaz bilgisi yanlıştır. Çünkü yağlı olan saç değil saçın derisidir. Bu nedenle saç uçlarına gidildikçe kuruyan saçlar sürekli nemlendirilmelidir.

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir? Evde Çözüm İçin Neler Yapılmalıdır?

Farklı saç tonikleri ile serum ve bakım kremleri kullanılarak saç kırıkları kökten çözümlenemez. En etkili çözüm, saç kırıklarını temizletmek yani kestirmektir.

 • Saçınızın cinsine özel tarak ve saç fırçaları kullanmalısınız ve saçları hırpalamadan taramalısınız.
 • Mümkün olduğunca saç kurutma makinesi kullanmamalısınız. Saçınızı hafif tamponlar yaparak havlu yardımı ile ve doğal olarak kurumasını sağlamalısınız.
 • Saç köpüğü, saç spreyi ve jöle gibi kimyasal içerikli saç ürünlerini mecbur kalmadıkça kullanmamalısınız.
 • Aşırı sıcak su ile banyo yapmayın, saçınızı yıkamayın. Ilık suyu tercih edin.
 • Sık boyanan, perma yapılan, sürekli fön çekilen saçlar çok çabuk yıpranacağından saç boyama, perma ve fön çekme gibi dış etkilerden ve kimyasallardan uzak durun.
 • Aşırı soğuk ya da aşırı sıcak havalarda saçlarınızı korumaya alın ve yıpranıp kırılmasını engelleyin.

Evde Saç Kırıkları Nasıl Alınır? Pratik Çözüm


Kısaca, saç kırılmasını engellemek ve daha sağlıklı saçlara sahip olabilmek için evlerinizde uygulayacağınız küçük tedbirler yeterli olmaktadır.

Sıklıkla saç rengi değiştirmek, saçın şekli konusunda ani kararalar alarak kimi zaman perma ile kıvırcık yapıp kimi zaman fön çektirme gibi hızlı değişimler de saçlara ciddi boyutlarda zararlar vermektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
3
 • Leman
  Leman
  ziyaretci
  5 sene önce

  Saçlarım artık yaptığım işlemlere daha fazla dayanamadı yıpranmışlık hiç gitmiyor kestiriyorum bir sürü bakım yapıyorum ama olmuyordu kuaförde konuşurken yanımdaki bayan ‘liquid keratin dene benim saçım senden daha kötüydü düzeldi’ dedi kuaförde haklı olduğunu söyleyince hemen orda internet sitelerini aldım hemen eve dönünce önce canlıdan sonra telefon ile görüştüm saçımın fotoğraflarını falan gönderdim saçım için gerekli olanları gönderdiler hemen 1 günde geldi zaten kullanmaya başladım ve saçlarım düzelmeye başladı 2 haftadır falan kullanıyorum ama etkisini görmeye başladım şimdiden ben çok uğraştım ama sonunda çözümü buldum.

  Cevapla
  40
 • Neriman
  Neriman
  ziyaretci
  5 sene önce

  Saçlarım sürekli işlem yapmam yüzünden çok yıpranıyor ya hafif yanıklar da var bu sebeple artık kuaförüm bile dokunmak istemiyor saçlarıma bir süre rahat bırakmamı kestirmemi falan söylüyor sürekli düzelmesi için saçıma ısı ile birşeyler yapmayı bıraktım biraz toparlasın diye ama olmadı kestirmeyince sırf kestirmemek için herkesden duyduğumu denedim saçlarım da maskeler aldım evde kendim yaptım ama yok yine olmadı en son internette liquid keratinle karşılaştım onu da aldım hemen denemek için ve çözümü bulmuş oldum tarif ettikleri şekilde kullanmaya başlayınca saçlarım kendini toparlamaya başladı 1 ayı biraz geçti sanırım saçlarım yumuşuyor ve daha canlı görünmeye başladı daha devam ediyorum zaten aldıklarım bittiğinde saçım tamamen düzelicek gibi duruyor.

  Cevapla
  43
 • İrem
  İrem
  ziyaretci
  5 sene önce

  Saçımda kırık çok fazla ya zayıf ve ince telli olduğu için sanırım ama artık daha güçlü saçlarım liquid keratin saçlarımı canlandırdı sanki kırıklar yok ve kırılma da olmuyor saçlarım tararken çok kötü oluyordu omuzlarım falan küçük kırık saçlarla doluyordu artık tararken duştan sonra falan hiç böyle şeylerle karşılamıyorum.

  Cevapla
  34