Şık ve Yeni Yatak Odası Perde Modelleri

 Şık ve Yeni Yatak Odası Perde Modelleri

Hazırladığımız Tül , Jaluzi , Dikey , Yatay , Rustik , Zebra Yatak Odası Perde Modelleri 2017

Perdeler odaların kıyafetidir. Mobilyalara, duvarların rengine, halı ve döşemeye, kullanılan odanın hangi amaçla kullanılacağına göre farklılıklar gösterir. Örneğin yatak odaları daha loş olması gerekirken, çalışma odaları daha aydınlık olması gereken mekanlar olduğu için perdeler odaların kullanım amaçlarına göre seçilmelidir.

Tıpkı kıyafetlerde olduğu gibi perdelerde de moda gündemi takip edilmektedir. 2017 yılı perde modelleri birlerinden şık ve albenisi olan seçeneklerle görücüye çıkmış alıcısını beklemektedir.

Perde seçerken kullanımı ve temizlenmesi kolay, odada bulunan diğer eşyalarla uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Örneğin son derece sade ve modern döşenmiş bir odaya ağır klasiklerden yerlere kadar kadife perdeler kullanmak ne kadar sakil durursa tam aksine, ağır klasik mobilyaların döşendiği odaya da pratik ve modern stor perdeler kullanılması bir o kadar yanlıştır.

Stor Perde Modelleri

 

   

Ayrıca perde seçiminde odanın metrekaresi ile pencere sayısı yani odanın küçük ve karanlık ya da geniş ve aydınlık olup olmadığı da göz önünde tutulmalıdır.

Yatak odası perdesi seçimi yapılırken renk uyumunun yanında yatak odası mobilyasının ne çeşit olduğu da dikkate alınmalıdır.

En Tercih Edilen Yatak Odası Perdeleri;

  • Stor perdeler
  • Jaluzi perdeler
  • Dikey perdeler
  • Yatay perdeler
  • Katlanmalı modeller
  • Rustik modeller
  • Zebra perdeler
  • Mekanizmalı perdeler
  • Kravüze perdeler
  • Cibinlik perdeler (Yatağı kaplayan hem dekoratif amaçlı hem de koruyucu amaçlı) tercih edilmektedir.

Jaluzi Perde Modelleri

 

Yukarıda belirtilen perde çeşitlerinden yatak odanıza uygun olanı seçebilir, renk belirleyerek sahip olabilirsiniz.

Yatak odaları dinlenilen, uyunup rahat edilen, güne gözlerimizi açtığımız ilk mekandır. Bu nedenle de son derece önemlidir.  Hangi tarz olursa olsun zevkinize uygun döşenmeli fonksiyonlu ürünler tercih edilerek pratiklikler kazanılmalı yaşamı daha konforlu hale getirmelidir.

2017 yılı yatak odalarına özel perde çeşitleri ile birbirinden güzel tasarımlarını beğeninize sunulmuştur.

Yatak odası mobilyanızı ön plana çıkarmak için perdenizi duvarlarınızla aynı renk tonlarında seçebilirsiniz. Ya da sade bir yatak odası takımınız var ise daha hareketli hatta rengarenk perde seçimleri ile yatak odanıza hareketlilik katabilir bu tarz bir seçim yapabilirsiniz.

Perde seçerken Yatak odasının genişliği- darlığı da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Dar bir yatak odasına yerlere kadar uzanan kravüze perde modeli seçmek odayı daha da daraltacağından kısa perdeler seçilmeli, ışık geçirmeyen stor perdeler tercih edilmelidir. Zebra perdelerin yatak odaları için tasarlanmış olan çeşitleri ise en çok tercih edilen ve kullanılan perde modellerindendir. Son yıllarda ip perde modelleri de büyük ilgi görse de yatak odaları için uygun perde çeşidi değildir. Yatak odaları sağlıklı uyku açışından ışık almaması gereken mekanlar olduğundan özellikle ışık geçirmeyen kumaş seçimi önemli bir detaydır. Ayrıca uyku dışında dinlenme amacı ile kullanıldığında ise loş ışık veren zebra perdeler ile yatay ya da dikey tasarlanmış yarı ışık veren tül amaçlı kullanılan perdeler tercih edilmelidir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap