Siyah maske nasıl kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

 Siyah maske nasıl kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Siyah Nokta Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır ve Uygulanır ? Nelere dikkat edilmelidir ? Zararı Var mıdır? Faydaları Nelerdir?

Siyah maske ciltteki hücreleri ve dokuları zengin içeriği ile besleyerek mükemmel bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan bir maske türüdür. Cildin üst dokusunda peeling etkisi yaratan siyah maske bu özelliği ile taze deri oluşumunu hızlandırmakta ve bu sayede siyah nokta ve sivilceleri yok ederek oluşmalarını da engellemektedir. Siyah maskenin bir diğer özelliği de zengin içeriği sayesinde kırışıkları engelleyerek yaşlı görünümü azaltmasıdır. Siyah maske ayrıca zararlı olan birikimleri de ciltten uzaklaştırdığı için de parlak ve genç bir cilde sahip olmanızı sağlar. Mineral bakımdan oldukça zengin olan siyah maske yüzünüzü kirlerden, fazla yağlardan ve toksinlerden arındırarak canlanmış, ferahlamış ve tazelenmiş bir görünüm kazandırır. Gözeneklerin açılmasını sağlayarak oksijen alımını fazlalaştırır ve bu sayede cildi uyarıp hücre yenilenmesinin hızlanmasını sağlar ve iltihapları engelleyerek bakım yapar.

Siyah maske kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olduğu için cildin gereksinim duyduğu vitamin ve minerallerin sağlanmasına da destek olur. Sizin için hazırladığımız bir çok cilt maskesi ‘ni sitemizde bulabilirsiniz.

 

Peki, mucizevi etkileri ile dikkat çeken siyah maske nedir?

Yüzlerce sene toprağın altında kalan, beklemiş polifenoller yardımı ile cilde güzellik ve sağlık katan maskeye siyah maske denmektedir. Adından da anlaşıldığı gibi siyah olan bu maskenin rengi kendi doğal rengidir yani hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Siyah maskenin içerisinde çinko, kalsiyum, potasyum ve çinkonun yanı sıra suda eriyen pek çok vitamin de bulunmaktadır. Siyah maskenin etkisi yarım saatte hissedilmektedir. Bunun sebebi ise içerisinde yaklaşık 40 kg. civarında bitki ve ham madde özü bulunmasıdır. Ayrıca pratik ve ekonomik olması sebebiyle evinizde kolaylıkla kendinizin uygulayabileceği bir maskedir.

Siyah maske nasıl uygulanır ? ( Video )


Siyah maske ciltte gözeneklerin içerisine nüfuz eder ve genişlemiş olan hücrelerdeki siyah renkli birikimlerin dışarı atılımını sağlar. Cilde yumuşaklığın yanı sıra ışıldama kazandırır.

3-4 kez uygulamanızın ardından cildiniz siyah noktalardan arınmış olur. Sivilce probleminiz ciddi oranda azalır ve cildinizde ki lekeler yok olmaya başlarken ayrıca pürüzsüzlük kazanır.

8-10 kez uygulamanızın ardından ise fark gözle görebileceğiniz bir hal alır. Siyah noktalar nedeni ile genişleyen gözeneklerinizde sıkılaşma meydana gelirken akne ve lekelerden ise neredeyse tamamen kurtulursunuz. Göz çevreniz ve alnınızda da oluşan yaşlılık belirtisi çizgilerinde de azalma meydana gelir.

 

Siyah maske kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Siyah maske yalnızca yüz bölgesine değil tüm vücuda da gönül rahatlığı ile uygulanabilen bir maskedir. Maskeyi bir fırça yarımıyla ya da parmağınızla istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta maskeyi uygulamanızın ardından yarım saat bekleyerek

ılık su ile yıkayarak temizlemek ya da yaklaşık 20 dakika kadar bekleterek soyup çıkarmaktır. Ayrıca siyah maskeyi haftada 2 ya da 3 kez uygulamanızda da oldukça yararlıdır.

Siyah maskenin faydaları nelerdir ?

Siyah maske su paketlerinden çok daha uzun süre nem tutmaktadır.

Soğuk nem sayesinde derinin gözenekleri serbest kalır ve kan yüzeye çekilir.

Akne ve sivilce oluşumunu engelleyerek onarır.

Uygun bir cilt PH’ına sahip olmanıza olanak tanır.

İçerisinde bulunan polifenoller ile doğal hormon dengesini sağlar.

Ödem ve iltihap gidermeye yardımcıdır.

Anti-aging etkisi ile yaşlılık görünümünü giderir.

Cildin yenilenmesini sağlar.

Detoks etkisi ile cilt yüzeyini zehirli maddelerden arındırır.

Cildin çok daha hafif hissedilmesini sağlar.

Temizleme özelliği ile ölü hücreleri cilt yüzeyinden uzaklaştırarak, cildin sıkılaşmasını sağlar.

Tonik etkisi ile cilde normal rengini verir.

Doğal içeriği nedeni ile siyah maddenin hiçbir zararı yoktur.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap