Soğuk Lipoliz Bölgesel İncelme Nedir?

 Soğuk Lipoliz Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel yağlanmalardan kurtulmak elbette hepimizin isteği. Diyet ya da sporla çözüme kavuşturamadığımız bölgesel fazlalıklar için artık cerrahi işlemlere de gerek yok. Soğuk lipoliz ile kısa sürede bölgesel fazlalıklardan kurtulmak ve sıkılaşmak mümkün. İşte detaylar…

Kilo; elbette gerek estetik gerekse de sağlık açısından büyük bir sorun. Obeziteye kadar gidebilen tablolara sebep olabilen kilo sorunsalı, vücut estetiğini de ciddi anlamda bozmaktadır. Vücutta yağlanma arttıkça insülin direnci, karaciğer yağlanmaları, iç yağ oranının artması, tansiyon, kolesterol gibi bir dizi sağlık sorunu meydana gelirken öte yandan da görünüm anlamında da öbek öbek yağlanmalarla karşılaşabiliriz. Diyet ve sporla birlikte kilolarımızla mücadele etsek de bazen “bazı bölgelerde” sonuç alamayabiliriz. İşte bu gibi durumlarda hem sağlığımız hem de estetik görünümümüz için kuşkusuz ki bölgesel zayıflama yöntemlerine başvururuz.

Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında cihaz işlemleri olduğu gibi cerrahi işlemler de vardır. Liposuction gibi oldukça riskli ve meşakkatli cerrahi bölgesel zayıflama işlemleri, herkese uygun değildir. Ameliyat olarak değerlendirilen liposuction için uygun aday değilseniz bölgesel yağlanmalarınızdan yine de kurtulamazsınız.

Günümüzde liposuction ameliyatından alınan sonuçlara alternatif olarak sunulan soğuk lipoliz işlemi; bir cihaz işlemidir. Hiçbir şekilde kesi yapılmadan, anestezi almadan uygulanan soğuk lipoliz uygulaması; herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir. 

Soğuk Lipoliz Bölgesel İncelme Nedir?

Yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar diğer dokulara hiçbir zarar vermeden soğutma teknolojisi ile soğutarak vücuttan atılmasını sağlayan soğuk lipoliz; etkili bir zayıflama yöntemi olarak bilinmektedir. Harvard bilim adamlarından Dr. Dieter Manstein ve Dr. R. Rox Anderson birlikteliği ile geliştirilmiş olan soğuk lipoliz teknolojisi, bugün en etkili bölgesel zayıflama yöntemi olarak kabul görmektedir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Çalışır?

FDA onaylı bir şekilde üretilen soğuk lipoliz teknolojisi, sadece 1 saatlik uygulama ile deri altındaki yağ hücrelerini hedef alır ve eliminasyon noktasına kadar dondurur. Diğer dokuların asla zarar görmediği soğuk lipoliz bölgesel incelme işleminde yalnızca yağ hücreleri donmaktadır. 3 ay içinde vücudu ideal formuna ulaştıran soğuk lipolizde kristalize olmuş yağ hücreleri apoptoza uğrar ve doğal yollarla vücuttan uzaklaştırılır.

Soğuk Lipoliz Ne Vaat Ediyor? Nasıl Etki Ediyor?

Soğuk lipoliz nasıl çalışır diye sık sık soru alan CoolClinic; soğuk lipolizin nasıl etki ettiğini şöyle özetledi: “ Soğuk lipoliz uygulamasında yağ hücreleri -3 dereceye kadar dondurulur ve daralması sağlanır. Daralan hücrelerde bozulur ve lenf drenaj yöntemiyle de vücuttan atılımı sağlanır.

Soğuk Lipoliz Her Bölgeye Uygulanabilir Mi?

Her bölgeye uygulanabilen soğuk lipoliz; genellikle karına, gıdıya, bele, bacağa, sırta ve kollara uygulanmaktadır.

SOĞUK LİPOLİZ BÖLGESEL İNCELME HER KİŞİYE UYGULANABİLİR Mİ?

Soğuk lipoliz işlemi, belirli kişilere uygulanabilmektedir. Eğer aşağıdaki hastalıklara / rahatsızlıklara sahip kişilerden biri iseniz size soğuk lipoliz uygun olmayacaktır.

  • Kalp yetmezliği hastaları
  • Hamileler
  • Diyabet hastaları
  • Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı bulunan kişiler
  • Raynaud sendromu ve hastaları
  • Emzirme dönemindeki kadınlara
  • Kriyoglobulinemi hastaları
  • Antikuagülan tedavisi görenler

Bölgesel fazlalıklarından biran önce kurtulmak isteyenlere müjde! Soğuk lipoliz nasıl çalışır sorusunu sizler için açıklayan CoolClinic; en kısa sürede istenmeyen fazlalıklarınızdan kurtulmanız için sizin yanınızda! Soğuk lipoliz teknolojisini en iyi şekilde programlayarak sizlere tedavi planlaması olarak sunan CoolClinic; bölgesel fazlalıklarından kurtulmak isteyenleri bekliyor! Soğuk lipoliz seansları, soğuk lipoliz öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler, soğuk lipoliz fiyatları gibi merak edilen soruların yanıtlarını almak ya da randevu oluşturmak için yapmanız gereken tek şey CoolClinic’e ulaşmak ve ön görüşmeye gitmek!

mcafee

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap