Topuklu Ayakkabı Giyme Sanatı

 Topuklu Ayakkabı Giyme Sanatı

Ayakkabılar, kadınların kıyafet seçimi yaparken dikkat ettikleri parçalardan en önemlisidir. Ayakkabı tutkunu olan kadınlar, kombinlerini dahi ayakkabılarına göre yaparlar. İşte birçok kadın için vazgeçilmez olan ayakkabıların başında topuklu ayakkabı modelleri gelmektedir. Topuklu ayakkabı giyip, bunu dilediğince yorumlayabilmek bir sanattır. Topuklu ayakkabı kendi başına bir zarafet unsurudur. İyi tasarlanmış, güzel ve şık ayakkabılar her zaman farklılık yaratır.

deneme bonusu

Topuklu ayakkabı dendiğinde akla ilk önce daha şık ortamlarda giyilebilecek ayakkabılar gibi bir düşünce geliyor olsa da, bu durum artık geçerli değildir. Kadınlar, günlük yaşantılarında da topuklu ayakkabılar ile oldukça şık ve sade kombinler yapmayı başarmıştır.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle giydiğiniz topuklu ayakkabı mutlaka kullanışlı ve rahat olmalıdır. Kötü üretilen ayakkabının topuğu kırılabilir ya da ayağınızı sıkıp sizi rahatsız edebilir.

Ayrıca dar kalıp bir ayakkabı tercih ederseniz ayakta kaldığınız süre boyunca ayaklarınızın şişmesine sebep olacak ve sizi rahatsız edecektir.

Giydiğiniz topuklu ayakkabının sizi rahat ettirmesi çok önemlidir. Kötü malzeme kullanılarak üretilen topuklu ayakkabılar, ayaklarınızda ciddi hasarlara sebep olabilir.

Ayrıca uzun süre düz ayakkabıya alışan kadınlar için topuklu ayakkabı giymek zorlaşabilir. Bunu engellemek için mutlaka aralıklarla topuklu ayakkabı giyilmesi gerekmektedir. Daha kalın ve az topuklu ayakkabıları tercih etmeniz, bu konuda size yardımcı olacaktır.

Topuklu Ayakkabılar Artık Her Yerde

Günlük yaşamda kullanılabilecek topuklu ayakkabılar çeşitlilik göstermektedir. Daha spor kombinler için kalın topuklu bot ya da ayakkabılar tercih edilebileceği gibi, ince topuk şık bir stiletto ayakkabı ile de öğlen yemeğine gidilebilir. Çok parlak, neon renklerden kaçınmanız, günlük bir kombin oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Daha şık kombinler için ise bolca alternatifiniz bulunmaktadır. Mutlaka işe siyah şık bir ayakkabı edinerek başlayın. Çünkü zarif siyah bir ayakkabı her daim kurtarıcınız olacaktır. Ayrıca kombininizin renklerine bağlı olarak farklı renklerde tercihler yapmanız da mümkün.

Topuklu ayakkabı giymek her kadına özgüven vermektedir. Ancak önemli olan topuklu ayakkabı giymek değil, onu taşıyabilmektir. Bunun için her zaman kendinize uygun ve sadelikten ödün vermeden ayakkabı seçimi yapıp, buna uygun bir tavır sergilenmelidir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap