ÜNLÜLERDEN GÜZELLİK İPUÇLARI

 ÜNLÜLERDEN GÜZELLİK İPUÇLARI

Ekranlarda hayranlıkla izlediğimiz ünlülerin güzellik sırlarını sizler için derledik…

İlk aklımıza gelen elbette ki, yıllara meydan okuyan Ajda Pekkan. Bir çok kereler estetik yaptırmış olsa da, vücut diriliğini soğuk duş almaya borçlu olan Ajda Pekkan, sıcak sudan mümkün olduğunca uzak duruyor.

Ülkemizde yıllara meydan okuyan bir başka güzel ise kuşkusuz Nebahat Çehre. Yüzünü yıkadıktan sonra bir süre kurulamamayı tercih ediyor. İddialara göre,cildinin bu denli genç kalmasının en büyük sırrı bu. Haricen Nebahat Çehre, bir kadının her daim göz makyajını yapmasından taraf. Bir göz kaleminden asla vazgeçmemeli diyen ünlülerimizden.

Ekranlarımızın destanlaşan güzeli Beren Saat ise, 14 yaşından beri şeker kullanmıyor. Bir çoklarına göre cilt güzelliği buradan gelmekte. Ton balığını çok sık tüketen Beren Saat, vücut formunu koruyabilmek adına bolca da su tüketiyor.

Bepanthol Krem ve Hemoroid Kremi ile Güzelleşmek!

Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz, İvana Sert’in güzellik sırrı ise bildiğimiz Bepanthen krem. Evet yanlış okumadınız, bildiğimiz eczanelerde çok rahat ve uygun fiyata edinebileceğimiz Bepanthen’den bahsediyoruz. İvana Sert, cilt güzelliğini bu kreme borçlu olduğunu söylüyor. Haricen en dikkat ettiği şey ise azar azar ve sık sık gıda tüketmek.

Bepanthol pişik kremi ile güzelleşen bir başka ünlümüz ise Esra Erol. Televizyon programından hepimizin tanıdığı Esra Erol, geceleri yatmadan mutlaka göz altlarına bu kremi uyguluyor. Cilt takınıtısı olduğunu bildiğimiz Erol, sürekli ve düzenli olarak cilt bakımı yaptırıyor. Sıklıkla cilt soydurma işlemleri uygulatıyor.

Güzelliğini kahveye borçlu olan Deniz Seki ise kahve içtiği zaman telvesi ile yüzüne masaj uyguluyor. Kahveyi güzelleşmek için kullananlar arasında Naomi Champbell da bulunmakta. O da her gün selülitlerin önüne geçip daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak adına vücuduna kahve ile masaj yaptırıyor.

Yıllara meydan okuyan bir başka güzel Aydan Şener ise son zamanlarda cildine maydanoz maskesi yaptırıyor. O da Beren Saat gibi gerekmedikçe makyaj yapmaktan kaçınanlardan. Cildini gereksiz yere asla yormuyor ve gerçek güzelliğin doğallık olduğunu düşünüyor.

Biliriz ki gül suyu, bir çok ünlü tarafından tercih edilen bir bakım yöntemidir. Bu ünlülerden Pınar Altuğ aynı zamanda kirpikleri için badem yağından da faydalanıyor. Gül suyu ile güzelleşen bir başka ünlümüz Nefise Karatay ise her sabah ve her akşam cildine gül suyu ile masaj yapıyor ve pahalı kozmetik ürünleri kullanmaktan kaçınıyor. Genelde evinde kendi hazırladığı maskelerle cilt bakımı uyguluyor.

Seray Sever ise yumurta ve zeytin yağından vazgeçmeyen güzellerimizden. bir yumurtanın sarısı, bal ve zeytin yağı karışımından oluşturduğu maske ile cildine düzenli olarak bakım yapan Sever, ara sıra zeytin yağı yerine badem yağı da kullanıyor. Zeytin yağının mucizelerine güvenen bir başka isim ise dünyaca ünlü Julia Roberts.

Başka amaçlı kremlerle güzellik sağlayan bir başka ünlümüz ise Ebru Akel. O da göz altı şişliklerinden ve morluklarından kurtulmak için göz altlarına hemoroid kremi uyguluyor. Henüz Bepanthol krem ile tanışmadı mı yoksa gerçekten de hemoroid kremi çok daha mı etkili bilemiyoruz… Ancak bu tip kremleri kullanan ünlü sayısı oldukça fazla ve bunlar cilt bakım uzmanlarının da önerdikleri kremler.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap