Vücut Peelingi Ne Sıklıkla Yapılmalı?

 Vücut Peelingi Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Yüz ve saç bakımı kadar vücut bakımına da önem verenler cildini toksinlerden ya da yağ fazlasından arındırmak için peeling ürünleri tercih ediyor. Vücut peelingleri cildine derinlemesine bakım yapmak isteyenler için en pratik çözüm haline geldi.  Özellikle cilt bakım merkezlerine gitmek için zaman ayıramayanlar çareyi bu ürünleri düzenli olarak kullanmakta buluyor. Bu noktada akıllara gelen soru ise peeling işleminin ne sıklıkla yapılmalı gerektiği oluyor.

Öncelikle vücut peelinglerinin oldukça güçlü bir formüle sahip olduğunu belirtmek gerekir.  Bu nedenle günlük cilt bakım ürünlerinden biri olarak değerlendirilmemelidir. Her gün düzenli olarak vücut peelingi yapmanız cildinize yarardan çok zarar getirebilir. Peeling ürünleri haftada bir ya da ayda bir gibi daha seyrek aralıklarla yapılması gerektiğini bilmeyenler için aktaralım.

Elbette hangi ürünün tercih edildiğine bağlı olarak uygulama periyodu değişkenlik gösterebilir. Bunun için seçtiğiniz ürünün ne sıklıkla uygulanması gerektiği bilgisine de mutlaka göz atmalısınız.  Vücut peelinginin hangi sıklıkla yapılması gerektiği kadar ürün seçiminin de önem taşıdığını göz ardı etmemelisiniz. Olabildiğince bitkisel içeriklerle hazırlanan ürünlere yönelmenizde fayda olacaktır. Yüksek oranda bitkisel bileşenlerle hazırlanan ürünler cilt dostu olma özelliği ile ön plana çıkıyor.

Hangi Vücut Peelingi Tercih Edilmeli?

Seçtiğiniz ürünün cilt yapınıza uygun olması da önem taşıyan bir diğer unsurdur. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz kuru cilt için özel olarak formüle edilen ürünlerden uzak durmalısınız. Böylelikle bir temizliğini ve cilt bakımını en doğru şekilde yapmış olacaksınız.  Bitkisel vücut peelingi dendiğinde ilk akla gelen markalardan biri Yves Rocher oluyor. Yves Rocher’nin  farklı cilt tipleri ya da farklı ihtiyaçlar için özel olarak hazırladığı çok sayıda peeling ürünü bulunuyor.

Bu ürünleri markanın internet sitesinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Son dönemde çok daha sık bir şekilde tercih ediliyor olması ürünlerin sadece bitkisel olmasından kaynaklanmıyor. Aynı zamanda paraben, mineral yağ, silikon ve mikroplastik gibi maddeler içermeyen ürünler olması da bu peeling çeşitlerinin sıklıkla tercih edilmesinin nedenleri arasında yer alıyor. Markanın ürünleri internet üzerinden online sipariş yöntemi ile de temin edilebiliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap