Yeni Doğan Bebek İçin Gerekli Banyo Malzemeleri

 Yeni Doğan Bebek İçin Gerekli Banyo Malzemeleri

Yeni doğan bebekler için gerekli banyo malzemeleri ve Bebek alışverişinde neler alınmalı

Bazı bebekler banyo yapmaya bayılırken bazıları nefret eder. Başarılı bir banyo için en önemli nokta doğru zamanı seçmektir. Bunun için bebeğinizin aç ya da uykulu olmaması gerekir. Ayrıca onu soymadan evvel her şeyi hazırlarsanız üşümesini önlemiş olursunuz. Ve bebeğinizi bir saniye bile banyoda yalnız bırakmayın.

Banyo bakım malzemeleri için bir servet harcayabilirsiniz ama genelde yenidoğan için gereken tek şey ılık sudur. Suyun yeterli olmadığı durumlarda sentetik madde içeren bebek ürünlerini sakın kullanmayın, bunlar bebeğinizin hassas cildini tahriş edebilir. Doğal, parfümsüz, özellikle organik maddeler içeren ürünleri tercih edin.

 

Bebek banyo küveti: Bu ürünü her şekil ve büyüklükte bulabilirsiniz. Ama altı kaymayan bir yüzeye sahip ve dipten tıkaçlı olanları tercih edin. Böylece boşaltmak için kaldırmanıza gerek kalmaz.

Bebek havlusu: İki üç tane alın, böylece elinizin altında her zaman temiz bir havlu bulunmuş olur. Bebeğinizin başını daha kolay kurulamak için başlıklı bebek havlusu almanız iyi olacaktır.

Alt değiştirme minderi: Ayrıca banyo için bir alt değiştirme minderi almanıza gerek olmayabilir, ama alırsanız her seferinde odasından gidip almak zorunda kalmazsınız.

Banyo süngeri: Bebeğinizin cildini ve saçını nazikçe yıkamanız için ideal.

Leğen: Bebeğinizin tam banyo yapmayacağı zamanlar için ucuz, orta boy bir leğen kullanabilirsiniz.

Pamuk: Alt değiştirme, silerek temizleme ve bebeğinizin cildine krem sürmek için kullanabilirsiniz. Eğer doğa dostu bir ürün kullanmak istiyorsanız, tarım ilacı ve suni gübre kullanılmadan yetiştirilen organik pamukları tercih edebilirsiniz.

Bebek sabunu: Köpük banyosu bebeklerde egzama ve idrar yolu enfeksiyonlarına yol açabileceğinden bitkisel yağlardan üretilen, doğal, parfümsüz sabunları tercih edin ve az az kullanın.

Bebek şampuanı: Aynı bebek sabunu gibi şampuanlar da parfümsüz olmalı ve sentetik maddeler içermemeli. Bebeklere saç kremi gerekmez.

Bebek yağı: Bebek yağlarının birçoğu petrol türevi olan ucuz mineral yağından üretildiğinden bebeğinizin cildinde yağlı bir tabaka bırakır. Aslında çoğu bebek, bebek yağma ihtiyaç duymaz, ama eğer sizin ufaklık kuru bir cilde sahipse badem yağı ya da saf zeytinyağı gibi doğal olanlarını tercih edin.

Fırça ya da tarak: Bebek fırçaları saç derisini tahriş etmemek için çok daha yumuşak kıllardan hazırlanır. Bebek tarakları da genellikle bebeğin kafasına uygun şekilde tasarlanmıştır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap