Yeni Ondüle Saç Modelleri 2017

 Yeni Ondüle Saç Modelleri 2017

Ondüle Saç Modeli Nedir ? Nasıl yapılır ?

Ondüle saç modelleri her zaman masum bir görüntü veren saç modelleridir. Çünkü küçük kız çocuklarının o duru güzelliği ile dalgalı saçlarını andırmaktadır ve bunu anımsatır. Gelin saçı, mezuniyet saçı gibi özel günlerde en fazla tercih edilen saç modellerindendir. Her yaş için uygun olsa da özellikle genç kızlarda ve genç bayanlarda daha sıklıkla kullanılır.

Ondüle saç modeli demek; Dalgalı, lüle lüle, iri ya da sık kıvrımları olan saç şekilleridir. Aslında doğuştan dalgalı olan saçlar olduğu gibi, düz saçların maşa yardımıyla dalga verilmesi ile ya da saçların bigudi ile sarılması sonucunda elde edilen bir saç modelidir. Uzun saçlarda uygulanarak kullanılır, saçlarda özgürlük hâkimdir.

Uzun süreli perma yaptırmak gibi uzun süre dayanabilecek şekilde Ondüle de yapılabilmektedir. Bunun için özel kimyasallar kullanıldığından pek tercih edilmemekte sadece 1-2 gün dayanabilen maşa ve bigudi ile geçici dalga verilmesi tercih edilmektedir.

Düz saçlara oranla daha kolay şekillenen Ondüle saçların topuz, at kuyruk, örgü modelleri ve özellikle salaş saç modelleri gibi şekillendirmelerde çok daha kolay şekle girmesi her zaman bir avantaj olmuştur. Kuaförde kısa sürede yapılabileceği gibi evlerde bir saç maşası yardımı ile de kişi kendi saçına rahatlıkla Ondüle saç modeli verebilmektedir.

Şayet saçlarınız düz ise ve maşa ile dalga verildiyse saç köpüğü, saç spreyi ya da saç jölesi ile saçın daha uzun süre dayanması sağlanabilmektedir. Saç aksesuarları, toka, taç, bant, fiyonk gibi kullanılarak saçtaki dalgalar daha belirgin hale getirilebilir. Özellikle saç bakımı muntazam yapılıyorsa iri dalgalı saçlar son derece doğal bir görüntü vermektedir.

Önemli olan yüz tipinize uygun saç modeli ile şekillendirmektir. Örneğin aşırı geniş alın, kısa kakül bukleleri ile kamufle edilebilir. Ya da fazla toplu yuvarlak yüz yapısı söz konusu ise kulak üzerinden yüzün her iki tarafından omuzlara dökülen bukleler yüzün genişliğini görsel olarak kamufle edecektir. Küçük yüzlü kişilerde ise iri dalgalardan oluşan bir atkuyruğu saç modeli ya da salaş bir saç toplama şekli yüzü tamamen açmakta fakat iri dalgalarla ahenk kazandıracaktır.

En Güzel Ondüle Saç Modelleri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap