Yeni Sezon ; İlk Bahar Kombinleri 2017-2018

 Yeni Sezon ; İlk Bahar Kombinleri 2017-2018

Yeni ve Trend; İlk Bahar Kombinleri 2017  Bayanlar için özel hazırladık.

Soğuk kış günlerinden sonra ısınan havanın baharı getirmesi ile özlenen ilkbaharın çiçek kokulu güzelliğini kıyafetlere de yansıttığını görmekteyiz.

Renk renk ve cıvıl cıvıl, İlk bahar kombinleri 2017 görsel bir şölen gibi vitrinleri süslerken ilkbahar ve yaz sezonunun son trendlerini yansıtmaktadır.

 

Bahar Kombinleri Örnekleri ;

 • Kısa, dar paça ve yüksek bel pantolon (paçada fırfır detaylı) üzerinde pantolon rengi ile uyumlu puanlı yakasız ve geniş “V” yakalı buluz ile bandajlı yüksek topuk ayakkabı ve boyunda enli tasma elde portföy çanta baharın şık kombin çeşitlerindendir.

  

 • Kolsuz (sıfır kol) kemer yakalı, üst beden bölümü vücudu saran, genişleyen evaze etek kısmı ile baharlık uçuşan elbise modellerinin cam ve kalın topuk bot il kıyafet rengindeki portföy çanta baharda sık rastlanacak olan kombinlerdendir. Kıyafet rengi ile uyumlu bileğe sarılan enli deri bileklikler ise ilk göze çarpan detay olarak farklılık yaratmaktadır.

 • 80’li yılların İspanyol paça yere değecek kadar uzun pantolonlarının üzerine giyilen sıfır yaka, yarasa kol buluz modellerinin sadece bir tarafının pantolon içine sokularak giyilmesi, yine portföy çanta fakat uzun saplı olsa da elde taşınan, iri camlı güneş gözlükleri dağınık ve uçuş uçuş saçlar dikkat çekecektir.

    

    

 • Renkli ve değişik desenlerde iri şişle örülmüş tunik boyunda bol kazakların mini etek üzerinde kullanılması, yine ayakta bot elde portföy çanta ile görüntü verirken tüm kombinlerde çantanın ve ayakkabının aynı renk olmadığı detayı gözlerden kaçmamaktadır. İri ve gösterişli sarkan küpeler ile farklı parmaklara takılan yüzükler tamamlayıcı görev üstlenmektedir.

 • Bir omuzu enli bandaj askılı, diğer omuz ince şerit askılı, vücuda oturan dar ve derin yırtmaçlı şanel boy elbiselerde asimetrik detayın görülmesi ve yine farklı renklerdeki ayakkabı çanta kombini dikkat ekmektedir.
 • Metal düğmelerin ön plana çıktığı, kol ağızlarında zıt renkli bantların olduğu omuza atılan ceketler ile yine metal düğme detaylı diz üstü farklı renk şotlar ile çanda ile çizgi detaylarının kullanıldığı çorap-bot tarzındaki tamamlayıcı kombinler sık görüleceğe benzemektedir.

 • Bolera görünümlü, dantel detaylı ince lastik dikiş ile vücuda oturtulan beden bölümü ile sıra dışı modelleri da görmek mümkün olacaktır. Dantel bolera ile elbisenin kaynaştırılarak bir bütün kombin görünümü vermesi dantel modasının hiç geçmeyeceğini vurgular gibi görünmektedir. Bir başka detay ise ayakkabılarda çift renk ve kalın topuklara rastlanmasıdır.

      

 • Platformlu spor ayakkabılar ve küçük ve işlemeli sırt çantaları ile kombinlenen etek tunikler tek taraflı düğüm yapılarak belin belirlenmesi gibi farklı etek tunikler ile ilk bakışta elbise görünümü veren modeller dikkat çekmektedir. Ayrıca uzun ve bol kolların bilekte manşetle toplanması, erkek yaka ile bütünleştirilmektedir.

 • Bol ve belden bağlanan kemerle ceket görünümlü tunikler ile asla modası geçmeyen kot pantolonlar (yırtık ve paralanmış şekilde) bu sezonda tahtını korumaya devam etmektedir. Yüksek ve dolgu topuk terliklerin topuk kısmının boncuklarla işlenme detayı gözlerden kaçmazken güneş gözlükleri olmazsa olmaz özelliğini korumaktadır.

 • Kot pantolon ile siyah geniş ve dağınık “V” yaka penye t-shirt sade şıklığı sergilerken kolları kıvrılmış ince ceketler dikkat çekmektedir. Bir diğer detay ise kış aylarında nadiren rastladığımız fötr şapkaları bahar sezonunda daha sık görecek ve özellikle kot pantolon, siyah üst ile kombin oluşturulmasına rastlayacağız.

 • Bu sezon pantolon paçalarında rastlanan fırfırları, gömlek kollarında ve yaka kenarlarında rastlamak da mümkün olmaktadır. Parlak rugan-deri eteklerin fermuar detayları ile kot gömleklerdeki fırfır detayları bu bahar sıklıkla rastlayacağımız detaylar arasında yerini almaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • gaye
  gaye
  ziyaretci
  5 sene önce

  Era,kullandınız mı? netice nedir?

  Cevapla
  32