Yeni ve Şık ; Mezuniyet Saç Modelleri

 Yeni ve Şık ; Mezuniyet Saç Modelleri

Yeni  Kısa , Dalgalı , Topuz , Kepli , Maşa  ve Örgü  Mezuniyet Saç Modelleri 2017

Mezuniyet özel günlerdendir. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite mezuniyetleri hatırda kalır ve unutulmaz anılardır. Özellikle kız öğrenciler için bu duygular çok daha fazla ciddiye alınmakta ve itina ile en ince detaylara kadar dikkat edilmektedir. Kıyafet seçimi kadar mezuniyet saç modeli de kıyafeti tamamlayıcı biçimde önemsenmelidir. Ayrıca sizler için hazırladığımız en yeni ve trend kadın saç modelleri 2017  buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kepli Kadın Mezuniyet Saç Modelleri

İlk ve ortaokul mezuniyetlerinde saç modelleri daha masum seçimler yapılarak uygulanabilir. Örneğin; Saçlar uzunsa bukle şeklinde salık saç olarak kullanılabilir. Ayrıca gevşek örülmüş balıksırtı saç örgüleri, tek yanlı ya da iki yanlı örgünün ensede birleştirerek gevşek şekilde tutturulması ve özellikle kıyafet renginde çiçeklerin bu örgüler arasına yerleştirilmesi en tercih edilen modellerdendir. Kısa saçlarda ise; Küt kesim, ince bir taç, katlı saç kesimlerinde kıyafete uygun saç bandı ile iri fiyonk bağlanan saç modelleri yaş seviyesine uygun saç modellerindendir.

Dalgalı Mezuniyet Saç Modelleri

Topuz gibi daha kadınsı gösteren modeller bu yaşlar için ve özellikle de mezuniyet saç modeli olarak hiç de uygun değildir.

Lise ve üniversite mezuniyet saçları ise, yine kıyafeti tamamlayıcı nitelikte ve yüz tipine giden modellerin uygulanması ilk dikkat edilmesi gereken konulardır. Evvelce hiç denenmeyen saç modelleri ilk kez uygulanmamalı mezuniyet öncesi bazı modellerde karar vererek saça uygulanarak denenmelidir.

Örgü Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Özellikle gevşek örülen balıksırtı ve sepet örgü modelleri vazgeçilmez mezuniyet saçı modelleridir. Yine kıyafet renginde örgü aralarına serpilmiş çiçek ya da inciler saça ahenk katacaktır. Sade bir at kuyruk ya da tepede yapılan sivri ve abartılı saç toplamak da (sivri topuz) dikkat çekici bir görünüm vereceğinden topuz çevresi yine inci ya da çiçeklerle de zenginleştirilebilir. Sımsıkı toplanmış saçlar yerine daha salaş ve gevşek saç modelleri ile saç toplama biçimleri uygulanmalıdır. Kalıp gibi sıkı bir topuz yerine hafif perçemlerin bırakıldığı daha doğal ve gevşek saç modelleri tercih edilmelidir.

Yılın saç modeli modasından da esinlenebilir ve mezuniyet saç modelinizi buna göre de uyarlayabilirsiniz. Örneğin değişik tonlarda saç uçlarınızı açtırabilir, özellikle gri tonlarında ciddi ve radikal değişiklikler de yapabilirsiniz. Ayrıca renkli saçların moda olduğu yaz aylarında size uygun değişiklikler yapmak mezuniyetiniz için bir bahane de olabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap