Yeni ve Trend ; Kıvırcık Bayan Saç Modelleri

 Yeni ve Trend ; Kıvırcık Bayan Saç Modelleri

Sizler için 2017 Yılında Çıkan Yeni  Siyah , Kumral ,  Sarışın , Kızıl Kadın Kıvırcık Bayan Saç Modelleri

Genel anlamda bakıldığında düz saçlı bayanların dalgalı saçlara imrendiğine, dalgalı saçlara sahip bayanların ise düz saçlı bayanların yerinde olmak istemelerine pek çoğumuz tanık olmuşuzdur. Yani sahip olunamayana ilgi her zaman fazladır. Kıvırcık bayan saçları aslında nadir olan saçlardır. Bir dönem bonus saç modelleri moda olmuş ve gündemi uzun süre meşgul etmiştir. Çok sayıda düz saçlı bayan hatta erkekler saçlarına perma yaptırarak uzun bir süre bonus saçları severek kullanmışlardır.

  

Ancak kıvırcık saçlara sahip olan kişilerin en büyük serzenişi saçlarının bakımının zor olduğu ve saç modellerinin sınırlı olması konularıdır. Aslında haksız da sayılmazlar ancak artık kıvırcık saçların da uzun süre kalıcı düzleştirilmesi ya da geçici de olsa kıvırcıkların giderilmesi de mümkün olmaktadır.

   

Kıvırcık bayan saç modellerine gelince aslında olumlu taraflarını da görmek gerekmektedir. Örneğin bir topuz yapmak için düz saçlı bir bayan en az 8-10 adet tel toka kullanmak durumunda kalırken kıvırcık saçlı bir bayan sadece 1-2 adet tel toka ile saçını toplayabilmektedir. Yani iç içe geçen dalgalar zaten saçın toplanmasını kolaylaştırmaktadır.

   

Kıvırcık bayan saç modelleri denildiğinde ilk akla gelen dağınık, doğal ve kendi haline bırakılmış bonus saç modelleridir. Tepede bir fiyonkla bağlanan saç bantları ya da fularlarla da zenginleştirilebilir.

Saçın uzunluğuna bağlı olarak şayet uzunsa tepede yapılan bir at kuyruk zaten kendiliğinden toplanacağından bir topuz görünümü verecektir. Ancak kıvırcık saçların omuz hizasından daha fazla uzatılması da bakımının zor olması nedeni ile tavsiye edilmemektedir.

  

Kısa saç kesimleri aslında kıvırcık saç modellerinden en ideal olan modellerdir. Küt kesim, katlı kesim, ensede sıfırlanan fakat üste çıkıldıkça yuvarlak top gibi şekillendirilen saç kesimleri kıvırcık bayan saç modelleri için en ideal olan saç modelleridir. Bir diğer avantajı duştan çıktıktan sonra kurulayıp elle şekil verebilme özelliğidir. Örneğin düz saçlarda bu mümkün değildir.

   

Kıvırcık bayan saçları özel günlerde de kolaylıkla toplanabilen, duvak, çiçek, inci, boncuk gibi ek aksesuarların da kolaylıkla tutturulduğu bir saç çeşididir. Saç modelleri sınırlı da olsa harika saçlar oluşturmak mümkündür.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap