Kapat

Doğal Zeytinyağı ile Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ?

Anasayfa
BİTKİSEL KÜRLER Doğal Zeytinyağı ile Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ?

Zeytinyağıyla Yapılan Yüz Maskeleri Nelerdir ? Zeytin Yağı Maskesi Nasıl Yapılır ? Cilt Temizleme , Sivilce ve Cilt Lekelerinden Kurtulun !

Zeytinyağı zeytin ağacından soframıza inerken bir yandan da kozmetik ve sağlık sektörü için faydalar sunar. Zeytinyağında önemli olan husus ise organik diye nitelenen biyolojik ilaçlama kalıntısını içermemesidir. Bilindiği üzere sebze, meyve, hayvan ürünleri olsun pestisit denilen kalıntılar sağlığımız için bir risk oluşturmaktadır. Bu yüzden zeytinyağının en saf olanından seçmeye gayret etmeliyiz. Doğallığı saf olan zeytinyağı güzellik maskesi olarak kullanıldığında da oldukça güzel sonuçlar verecektir.

Yüzünüz İçin Zeytinyağı Maskesi Kullanımı ve Nasıl Hazırlanır?

 

Cilde tazelik katmak için: 3-5 damla zeytinyağı, el yardımıyla yüz ve boyun bölgesine masaj şeklinde tatbik edilir. 15 dk sonra ciltteki yağ absorbe edince, isterseniz yüzünüzü durulayabilirsiniz. Ancak zeytinyağı yüzde kolayca absorbe edilip emildiğinden yıkamaya gerek kalmayabilir. Ortam kuru bir havaya işaret ediyorsa bu işlem günde 2 veya 3 defa yapılabilir.

Makyaj temizlemede kullanım: Temiz bir pamuğa üç damla zeytinyağı damlatılıp makyajlı bölge temizlenir. Doğal olduğu için sentetik makyaj temizleyiciden daha etkilidir. Ayrıca ciltte kuruluk da yaratmaz. Zeytinyağı bu amaç için de güzel bir çözümdür. Yağ içeriğindeki E vitamini makyajı temizlediği gibi vücudu besler, nemlilik kazandırır. Elbette bu arada kaş ve kirpikler de bu temizlemeden yararlanmış olacaktır.

Ciltteki ölü bölgelerde kullanım: İnsan yaşam süresince cilt sürekli kendini yenilemeye çalışır. Ancak yaş ilerledikçe bu işlem giderek yavaşlar ve nihayetinde biter. Bu süreç içinde yenilenen hücreler alt katmanda kalırken üst katmanda ise ölü deri hücreleri birikmiş olur. Bu da cilt bozukluğu ve sivilce oluşumuna neden olur. Bu yüzden ölü hücrelerin temizlenmesi gerekir. Bunun içinse zeytinyağı yüz bölgesinde gezdirilip masaj şeklinde tatbik edilir. Peeling konusundaysa üç çay kaşığı esmer şeker masaj biçiminde yüz bölgesine uygulanır. Peeling süresi ise 10 dk olmalıdır. Sonrasında yüzünüzü güzelce durulayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir